Sztuka Przeramowań

 

Co To w Ogóle Znaczy?

Jakieś ramy? Będziemy malować, oprawiać malunki w ramki, a potem te ramki zmieniać? Hmmm... no cóż, w pewnym sensie TAK. Każdy z nas ma pewien obraz rzeczywistości. Obraz to dobre sformułowanie. Patrzymy na świat, tak jakbyśmy patrzyli na obraz, ale my decydujemy co na tym obrazie widzimy. Jeśli kiedyś malowaliśmy potrafimy dostrzec jakim pędzlem były robione maźnięcia. Jeśli zajmujemy się odnawianiem zabytków, to prawdopodobnie dostrzeżemy ubytki w farbie, możemy zwrócić uwagę na kształty narysowane na płótnie, ale również możemy wczuć się w krytyka sztuki i opisywać nasze doznania wewnętrzne, nasze emocje jakie odczuwamy obcując z dziełem sztuki. No a jeśli jesteśmy inwestorami to z pewnością spojrzymy na obraz pod kątem przyszłego zwrotu z inwestycji. No cóż, ale obraz ma ramę. Każdy z nas ma obraz rzeczywistości, ale ten obraz jest ubrany w ramę, poza ramą nie dostrzegamy obrazka. I w tym cały sęk.
 
Rama to nic innego jak pewien sposób postrzegania naszej rzeczywistości. Każdy ma prawo do posiadania swojej ramy odnośnie swojego świata. Bywa czasami więc tak, że dziewczyna jest zła na chłopaka, że nie kupił jej kwiatów z okazji rocznicy. Jest wściekła, bo sądzi, że oznacza to, iż on jej już nie kocha, podczas gdy uczucia młodego mężczyzny nie zmieniły się. Możemy być podirytowani zachowaniem dzieci, którym mama na wszystko pozwala, podczas gdy mama uważa, że takie zachowanie uczy je odpowiedzialności. Ile głów tyle opini, mówimy czasem.
 
I tu dochodzimy do sedna sprawy. Jeżeli stworzymy odpowiednią ramę, to wówczas osoby w naszym otoczeniu będą postrzegać dokładnie taki sam obrazek rzeczywistości jak my. Czy sama myśl, że można tak robić nie jest interesująca? Inni, inni, a ja? Tak, można również zmienić swoje ramy postrzegania rzeczywistości. Pytanie, po co? Jeśli borykasz sie z problemem, to wierz mi, rozwiązanie problemu leży poza Twoją ramą. Zmiana ramy pozwala dostrzec rozwiązanie problemu!!!
 

Plan Szkolenia

1) Jakie są podstawowe założenia NLP?
2) Jak tworzyć ramy za pomocą metafor?
3) Jakie warunki powinna spełniać metafora, aby była skuteczna?
4) Poznasz ciekawy model 4-stopniowej komunikacji.
5) Poznasz 2 metody przeramowań, przeramowanie kontekstu i przeramowanie znaczenia.
6) Dowiesz się czym są ograniczające przekonania i skąd się biorą.
7) Poznasz kilkadziesiąt wzorcowych ograniczających przekonań.
8) Będziesz miał(a) możliwość przeramowania swoich ograniczających przekonań. Tych, które ci najbardziej przeszkadzają.

Kto Pyta, Nie Błądzi :)

 
1) Byłem już na szkoleniu "Praktyk NLP". Czy to szkolenie coś mi da?
Odp. Szkolenie to obejmuje elementy szkolenia z Praktyka NLP. Jak bywa jednak z tego rodzaju szkoleniami, pomimo tego, iż trwają kilka dni, to można odczuć niedobór czasu na ćwiczenia. Szkolenie to zapewni przydatną praktykę w przeramowaniach i ramowaniach. Czy można dowiedzieć się na nim czegoś więcej poza ramy Praktyka NLP. Uważam, że zawsze można dowiedzieć się czegś nowego, nie powinno to jednak stanowić więcej niż 10% wiedzy uzyskanej na Praktyku NLP.
 
2) Mam dużo przekonań, czy uda mi się je wszystkie przeramować?
Odp. Szkolenie jest po to, abyś wyrobił(a) w sobie umiejętność przeramowania i ramowania. Im więcej przekonań, tym więcej materiału do ćwiczeń!
 
3) Jestem zadowolony(a) ze swojego życia. Nie mam nic co chciałbym(chciałabym) przeramować. Mój obraz świata jest najlepszy. Czy to szkolenie jest dla mnie?
Odp. Umiejętność zmiany ram sprawia, że jesteśmy bardziej elastyczni. Osoba bardziej elastyczna w postrzeganiu świata, rzeczywistości dostrzega więcej możliwości. Więcej możliwości to większa swoboda życia. Poza tym, przeramowywać można przekonania innych. Tak, uważam, że to szkolenie jest również przydatne dla osób, które nie chcą przeramowywać swoich przekonań.
 
4) Jeśli przeramuję mój obraz świata stanę się kimś innym. Ja nie chcę się zmieniać. Czy będzie można odwrócić przeramowania, które mi się nie spodobają?
Odp. Ramowanie i przeramowanie robi się po to, aby żyło nam się lepiej. Jeśli przeramujesz coś tak, że nie będzie się to podobać, to w czym problem? Wrócisz sobie do "ustawień fabrycznych", albo jeszcze lepiej, przeramujesz na coś jeszcze innego. Zmiana przekonań może zmienić Twoje zachowanie, ale nie zmieni tego kim jesteś. Nie zmieni to Twojej tożsamości, zostaniesz sobą. Procesy ramowania i przeramowania odbywają się nieustannie. Chodzi po prostu o to, aby nauczyć się  jak można pokierować tym procesem, aby przyniósł nam jak najwięcej korzyści. Po prostu, aby był mniej chaotyczny.
 
5) Mam jeszcze inne pytania, gdzie mogę znaleźć na nie odpowiedzi.
Odp. Śmiało, jeśli masz jeszcze jakieś pytania związane ze szkoleniem możesz je zadać korzystając z formularza kontaktowego w zakładce "KONTAKT"

Tak Podsumowując...

 
1) Cena szkolenia to 735zł
2) Czas szkolenia: szkolenie przewidziane jest na 2 dni, sobotę i niedzielę. Sobota - początek szkolenia o godzinie 12:00 i koniec o 18:00. Niedziela - standardowo szkolenie odbywa się od 10:00 do 16:00. (W zależności od ustaleń z grupą - początek między 9:00 a 10:00, koniec między 15:00 a 17:00) 
3) Miejsce szkolenia: Wąbrzeźno, ul. Partyzanta 2. 
4) Termin szkolenia: chcesz wziąść udział w szkoleniu, skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy.
5) Ilość miejsc: szkolenie przeznaczone dla od 4 do 16 osób.
Copyright ©2020 Gremium Szkoleniowo-Coachingowe KardioKares, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 3605